Odjel za turizam i komunikacijske znanosti

Poziv na sudjelovanje na Interdisciplinarnoj ljetnoj školi

Pozivaju se studenti trećih godina preddiplomskih i diplomskih studija Sveučilišta u Zadru za sudjelovanje u Interdisciplinarnoj ljetnoj školi koja će se održati na Sveučilištu u Zadru od 21. do 27. kolovoza 2016. godine. Ljetnu školu pod nazivom:

SUSRET S VRTNIM GRADOM

(odnos grada i njegovog ruralnog zaleđa) ruralno-urbani kontinum Zadar/Ravni kotari

orgniziraju Arhitektonski fakultet, Sveučilišta u Zagrebu i Sveučilište u Zadru.

Rok za prijavu: 03. srpnja 2016.

Način prijave: e-mailom na adrese:  tihomir.jukic@arhitekt.hr ili krceb@unizd.hr

Broj studenata koji će moći sudjelovati na ljetnoj školi je ograničen.

Objašnjenje:

Najživlje najinteresantnije i najpropulzivnije područje je je upravo rubni dio grada kao i kontakt urbanog i ruralnog područja. Teoretski modeli „vrtnog grada“ nisu primjenjivi ali novi oblici odnosa grada i njegovog zaleđa pridonijeli bi rješavanju, danas nedovoljno artikuliranom stavu o potrebi cjelovitog sagledavanja prostora bez obzira na administrativnu podijeljenost i različite planerske discipline. Više pročitajte ovdje.