Odjel za turizam i komunikacijske znanosti

Indonezijski dan na Sveučilištu u Zadru

Sveučilište u Zadru i Veleposlanstvo Republike Indonezije u Republici Hrvatskoj organiziraju Indonezijski dan na Sveučilištu u Zadru, u ponedjeljak 18. svibnja 2015., s početkom u 17.00 sati u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru.

Nakon pozdrava indonezijskog veleposlanika NJ. E. gosp. Agusa Sardjana, slijedi nekoliko zanimljivih predavanja na engleskom jeziku o indonezijskoj kulturi, tradiciji i gospodarstvu, a program će se nastaviti nastupom indonezijskih glazbenika te degustacijom jela indonezijske kuhinje.

Predavanja:

Moderator: izv. prof. dr. sc. Leonardo Marušić, prorektor za mobilnost i projekte

- Izv. prof. dr. sc. Dunja Brozović Rončević, pročelnica Odjela za etnologiju i kulturnu antropologiju

''Indonesia in Croatia''

- Dr. Tri Gunarsih, direktor Master Management programa na Tehnološkom Sveučilištu u Yogyakarti

''Indonesia Capital Market Growth''

- Dr. Endy Marlina, dekan Fakulteta za znanost i tehnologiju (Tehnološko Sveučilište u Yogyakarti)

''Eco City Design''

- Dr. Yohanes Radjaban, prorektor za studentska pitanja Tehnološkog Sveučilišta u Yogyakarti

''Indigenous languages of Indonesia: their uniqueness and danger of extinction''

- Dr. Eko S. Humanika, dekan Fakulteta za kulturalne studije

''Indonesian culture, unity in diversity''