Odjel za talijanistiku

Predstavljanje Odjela za talijanistiku srednjim školama

U četvrtak, 15. veljače 2018., u 14.00 sati u dvorani 143 Sveučilišta u Zadru održano je predstavljanje Odjela za talijanistiku učenicima srednjih škola Zadarske županije. Odjel su predstavile nastavnice Mirta Tomas i Kristina Jordan, strana lektorica Morena Sarro, te studentice Marijana Čiklić i Adrijana Mandić. Predstavljanju su se odazvali učenici završnih razreda Gimnazije Vladimira Nazora, zajedno s profesoricama Darijom Mrdalj, Mateom Kolanović i Slavicom Blažić.

Učenici su aktivno sudjelovali u pripremljenom programu u kojem su kroz kviz s pitanjima o talijanskom jeziku, književnosti i kulturi predstavljeni i studijski programi Odjela za talijanistiku, nakon čega su nastavnici odgovarali na učenička pitanja  o mogućnostima zapošljavanja u nastavničkim, istraživačkim i traduktološkim zvanjima.

Predstavljanje se može pogledati i u priloženoj fotogaleriji.