Sveučilišna knjižnica

Svijet imaginacije i znanosti - predstavljanje romana U zemlji Plavog Noja i U svijetu informacija autora Borisa Bosančića

Sveučilišna knjižnica poziva vas na predstavljanje romana U zemlji Plavog Noja i U svijetu informacija autora Borisa Bosančića. Osim autora, o knjigama će govoriti Josip Čirić i Boris Badurina. Predstavljanje će se održati 14. lipnja (utorak) u 20 sati u Sveučilišnoj knjižnici - čitaonica Slavističke knjižnice na trećem katu. Roman U zemlji Plavog Noja književno-filozofska je satira na temu polaganog odumiranja čovjekova duha u zapadnoj civilizaciji, ali i ostatku svijeta. U zemlji Plavog Noja roman je „prostora uma“, ne prvi takve vrste, premda vjerojatno prvi kojeg njegov autor naziva tim imenom.  Njegov drugi roman U svijetu informacija predstavlja satiričan prikaz današnje potrage znanstvenika za definicijom pojma informacije. Boris Bosančić docent je na Odsjeku za informacijske znanosti Filozofskog fakulteta u Osijeku.