Obavijesti > View
  |  Prijavi se

Sudjelovanje na sastanku projekta

Izv. prof. dr. sc. Karin Doolan i asistent Pavao Parunov, mag. soc., sudjelovali su 24. i 25 siječnja na sastanku projekta IDEA-NET: Expanding the Network of Inclusion, Diversity and Equity and Access practitioners in Higher Education through Institutional Capacity Building, koji se održao na Sveučilištu u Beogradu. Cilj projekta je razviti mrežu aktera u visokom obrazovanju i unaprijediti njihova znanja o uključivanju slabije zastupljenih i društveno ranjivih grupa studenata/ica u institucionalni akademski kontekst. Prvi korak u tome je prikupljanje slučajeva već uspostavljenih dobrih praksi kako bi se izgradio repozitorij relevantnih iskustava i oblika rada. Na temelju toga, izradit će se i smjernice za sve zainteresirane aktere koji će potom moći izravno primijeniti stečena znanja i preporuke na svoje institucije visokog obrazovanja.

Na projektnom sastanku je dogovorena metodologija prikupljanja slučajeva dobrih praksi, a u procesu, uz Sveučilište u Zadru, sudjeluju i drugi partneri projekta: University College Dublin (Irska), Erasmus University Rotterdam i ECHO (Nizozemska), Univerzitet u Beogradu (Srbija), Univerzitet u Ljubljani (Slovenija) i Knowledge Innovation Centre (Malta). Projekt traje do 2025. godine, a financira se u sklopu programa Erasmus+.