Obavijesti > View
  |  Prijavi se

Odobren je projekt "Održivo ribarstvo: društveni odnosi, identitet i zajedničko upravljanje jadranskim ribolovnim resursima"

Natječaj Hrvatske zaklade za znanost za Uspostavne istraživačke projekte UIP-2020-02

Na natječaju Hrvatske zaklade za znanost za Uspostavne istraživačke projekte UIP-2020-02, za financiranje je odobren projekt "Održivo ribarstvo: društveni odnosi, identitet i zajedničko upravljanje jadranskim ribolovnim resursima". Projekt će se provesti na Odjelu za sociologiju pod vodstvom doc.dr.sc. Dražena Cepića, a u istraživačkoj skupini sudjeluju doc.dr.sc. Ivan Puzek, doc.dr.sc. Sven Marcelić i doc.dr.sc. Željka Tonković s Odjela za sociologiju, doc.dr.sc. Mario Katić s Odjela za etnologiju i antropologiju te dr.sc. Bruna Petani i izv.prof. Bosiljka Mustač s Odjela za ekologiju, agronomiju i akvakulturu. Od suradnika izvan Sveučilišta u Zadru, u istraživačkoj grupi sudjeluju doc.dr.sc. Branko Ančić s Instituta za društvena istraživanja u Zagrebu te dipl.ing. Danijel Kanski iz WWF Adria. Projekt započinje s provedbom 22.2.2021. te traje do 21.2.2026. godine, s ukupnim iznosom projektnog budžeta od 1.418.705,00 KN.