Obavijesti > View
  |  Prijavi se

Ljetna škola GUSEGG 2021

U okviru međunarodne ljetne škole Sveučilišta u Grazu Seggau 2021. (Graz International Summer School Seggau - GUSEGG 2021), sudjelovalo je više studenata/ica i dva predavača institucionalno povezana s Odjelom za sociologiju Sveučilišta u Zadru.
Program ovogodišnje ljetne škole, pod naslovom „Stabilnost, sigurnost i sreća: Država-društvo-religija“ (Stability, Security and Happiness: State- Society-Religion), zbog pandemijskih je uvjeta održan u hibridnom formatu (dio sudionika/ca u dvorcu Seggau u Austriji, a preostali online), u razdoblju između 4. i 10. srpnja 2021.
U radu šest seminarskih modula sudjelovalo je ukupno 84 studenata/ica, od kojih je četvero bilo sa Sveučilišta u Zadru: asistent i doktorski student Luka Antonina sudjelovao je u radu modula „Sociologija emocija: sreća i nostalgija“ (voditeljica Ao.-Univ. Prof. Dr. Katharina Scherke), doktorska studentica Ema Bašić u radu modula „Mediji, generacije i rod“ (voditelj mr. sc. Mirko Petrić), doktorska studentica Darija Ivošević u radu modula „Stareće muškosti: u potrazi za srećom“ (voditeljica Ao.-Univ. Prof. Dr. Roberta Maierhofer), a studentica diplomske razine Nina Buljan u radu modula „Ekonomska znanost i nejednakosti: BDP i sreća“ (voditelj Professor Luis San Vincente Portes).
Mr. sc. Mirko Petrić održao je 12 kontaktnih sati nastave u okviru modula „„Mediji, generacije i rod“, a doktorski kandidat Augustin Derado 3 sata kontaktne nastave na temu „Relacijski pristup i mješovitometodska istraživanja“, u okviru programa Primijenjenog istraživačkog laboratorija.
Program i druge informacije o ljetnoj školi GUSEGG 2021 možete pronaći ovdje