Obavijesti > View
  |  Prijavi se

Javna sociologija - Od projekta do projekta: rad i zaposlenost u kulturnom sektoru

U četvrtak, 10. ožujka 2022.  s početkom u 18 sati, u Multimedijalnoj dvorani Gradske knjižnice Zadar bit će održana javna tribina i zajednička diskusija o nalazima i glavnim teorijskim te javno-političkim argumentima studije Od projekta do projekta: rad i zaposlenost u kulturnom sektoru
Ova recentno objavljena studija dr. sc. Jake Primorac analizira polje kulture iz perspektive rada i radnih uvjeta kulturnih proizvođača. Fokusirajući se na kulturnopolitički okvir te strukturu zaposlenja i karakteristike rada u sektoru, studija ukazuje na posljedice sve snažnije projektizacije kulturne proizvodnje: rast nesigurnosti i potplaćenost velikog broja kulturnih radnica i umjetnika.
Na ovu temu razgovarat ćemo s autoricom studije, dr. sc. Jakom Primorac (Institut za razvoj i međunarodne odnose – IRMO, Zagreb) i urednicom ovog izdanja, Vesnom Vuković (BLOK – Lokalna baza za osvježavanje kulture, Zagreb). Tribinu moderira izv. prof. dr. sc. Valerija Barada s Odjela za sociologiju Sveučilišta u Zadru.
Događanje se održava u sklopu ciklusa javnih predavanja i diskusija „Javna sociologija“ u organizaciji Odjela za sociologiju.