Obavijesti > View
  |  Prijavi se

Ciklus Javne sociologije

Serija javnih predavanja i diskusija u organizaciji Odjela za sociologiju Sveučilišta u Zadru

U četvrtak, 28. svibnja od 18h u Multimedijalnoj dvorani Gradske knjižnice Zadar održat će se predstavljanje i zajednička diskusija o nalazima dvaju istraživanja o privremenim oblicima rada i zapošljavanja provedenima u sklopu projekta „Rad po mjeri čovjeka“ Instituta za društvena istraživanja u Zagrebu i Saveza samostalnih sindikata Hrvatske.
U sklopu tribine bit će prikazani i nalazi kvalitativnog istraživanja o sezonskom radu, specifičnom obliku rada na određeno karakterističnom za hrvatsko tržište rada te obilježjima i uvjetima takvog rada u kontekstu turističkih djelatnosti u Hrvatskoj.
O tim temama razgovarat ćemo s voditeljem istraživanja i urednikom publikacije, dr. sc. Teom Matkovićem (Institut za društvena istraživanja u Zagrebu) te suradnicama na projektu, Katarinom Jaklin, mag. soc. (IDIZ) i mr. sc. Jelenom Ostojić, asist. (Odsjek za sociologiju, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu).
Tribina se odvija u sklopu programa Javne sociologije, u organizaciji Odjela za sociologiju.