Department of Sociology

Odjel za sociologiju suorganizira konferenciju "Gender in Transformation"

Međunarodna interdisciplinarna konferencija "Gender in Transformation Processes: Central and Southeast European Perspectives" koju organiziraju Odjel za sociologiju i Centar za interameričke studije sa Sveučilišta u Grazu, te Odjel za sociologiju Sveučilišta u Zadru i Institut društvenih znanosti Ivo Pilar - Područni centar Split, održat će se od 30. rujna do 2. listopada 2021. godine. Namjera konferencije je kroz komparativni pristup propitati odnos roda i modernizacije u Jugoistočnoj i Srednjoj Europi, pa se očekuju prilozi iz različitih disciplina, metodologija i intelektualnih praksi.
Sljedeće teme će se razmatrati na konferenciji, iako su dobrodošli i drugi prilozi za raspravu o temi roda i modernizacije: kulturne re/prezentacije roda i starenja u književnosti, filmu, popularnoj kulturi te medijima; društvena i kulturna iskustva digitalne transformacije; transformacija i kulturna reprezentacija rodnih i LGBTIQ+ identiteta; socijalne prakse povezane s rodom, dobi, generacijama, nejednakostima, migracijama te europskim integracijama.
Više o pozivu za prijavu na konferenciju