Department of Sociology

Doktorska radionica – SocReg – Teramo

Od 17. do 20. rujna 2019. godine održala se doktorska radionica na Međunarodnom združenom doktorskom studiju sociologije regionalnog i lokalnog razvoja na partnerskom Sveučilištu u Teramu, u Italiji. Na radionici su sudjelovali studenti i studentice iz Hrvatske i Italije, te kolege nastavnici iz Italije. Iz Zadra su na radionici predavali prof. dr. sc. Vjeran Katunarić, prof. dr. sc. Saša Božić, doc. dr. sc. Željka Zdravković i doc. dr. sc. Valerija Barada. Uz predavanja, u programu radionice je održana urbana šetnja Teramom tijekom koje se raspravljalo o povijesnom, urbanom i sociološkom razvoju toga grada. U petak, 20. rujna 2019. godine organizirano je studijsko putovanje u L'Aquilu gdje su se polaznici radionice u razgovoru s urbanim planerima i aktivistima upoznali s obnovom toga grada nakon potresa 2009. godine.