Department of Sociology

Upisi u 1. godinu preddiplomskog studija sociologije u akad. god. 2017./2018.

Redovite studije Sveučilišta u Zadru moguće je upisati putem www.postani-student.hr

Državljani država članica Europske unije, strani državljani trajno nastanjeni u Republici Hrvatskoj i osobe bez državljanstva trajno nastanjene u Republici Hrvatskoj koji prvi put upisuju prvu godinu redovitog preddiplomskog ili integriranog studija na javnom visokom učilištu, upisuju se u okviru upisne kvote za hrvatske državljane, uz punu subvenciju Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Upisi preko državne mature 18.srpnja - 20. srpnja 2017. od 09:00 do 12:00 i od 13:00 do 15:00 sati u studentskoj referadi.

Upisi preko razredbenog postupka: prijave  26. lipnja – 30. lipnja 2017.; upisi: 18.srpnja - 20. srpnja 2017. od 09:00 do 12:00 i od 13:00 do 15:00 sati u studentskoj referadi.

Odluka o raspisu natječaja za upis studenata u prvu godinu redovitih preddiplomskih sveučilišnih  studija i redovitih integriranih preddiplomskih i diplomskih sveučilišnih studija na Sveučilištu u Zadru u akad. god. 2017./2018. (na temelju rezultata razredbenog postupka)

Odluka o raspisu natječaja za upis studenata u prvu godinu redovitih preddiplomskih sveučilišnih  studija i redovitih integriranih preddiplomskih i diplomskih sveučilišnih studija na Sveučilištu u Zadru u akad. god. 2017./2018. (na temelju rezultata državne mature)

Razredbeni ispit za upis u prvu godinu redovitih preddiplomskih studija studenata starijih od 25 godina na Odjelu za sociologiju Sveučilišta u Zadru je pismeni ispit koji se sastoji od ispita opće kulture i informiranosti te ispita znanja iz sociologije.

Literatura za pripremu ispita znanja iz sociologije:

Fanuko, Nenad (2007). Što je sociologija (udžbenik za gimnazije), 13. dopunjeno i prošireno izdanje. Zagreb: Profil International.

Sastav povjerenstva za razredbeni postupak:

Doc. dr. sc. Željka Tonković

Mr. sc. Nensi Segarić

Prof. dr. sc. Saša Božić

Više o upisima možete pronaći ovdje.