Department of Sociology

Europska mreža kulturnih centara

Na kongresu Europske mreže kulturnih centara (ENCC), održanom između 15. i 17. studenoga 2012. na Pučkom otvorenom učilištu u Zagrebu pod nazivom „Culture of Place: Place of Culture“ nastupilo je više nastavnika Odjela za sociologiju Sveučilišta u Zadru. Prof. dr. sc. Vjeran Katunarić održao je  15. studenog uvodno izlaganje panela s naslovom „Toward the New Role of Cultural Centres: Social Inclusion and Cultural Creativity“. Prof. dr. sc. Saša Božić bio je 16. studenoga voditelj i uvodni izlagač okruglog stola s naslovom „Cultural Centres in Transnational Space“, na kojem je također izlagao i mr. sc. Mirko Petrić, na temu „Spaces of Culture and Spaces of Flows“.  Više o konferenciji možete doznati ovdje.