Studentsko savjetovalište - UNIZD

Kako smo se osjećali tijekom pandemije?

4. prezentacija naših studenta je spremna i potiče nas da se upitamo kako smo se osjećali tijekom pandemije koronavirusa.

• Nakon pandemije koronavirusa slijedi „pandemija“ depresije.
  • Nakon pandemije pripremite se na depresiju, tjeskobu, umor i PTSP, upozoravaju znanstvenici.
  • STRAH RASTE: Pandemija je donijela i brojne psihičke probleme; Sve više samoubojstava, konzumacije droge, depresije…

Ovako su izgledale vijesti u medijima, a mi smo ih čitali, dijelili, komentirali. S obzirom na okolnosti u kojima smo se nalazili, nije iznenađujuće da smo vjerovali svemu što smo čuli ili pročitali, te da je to kod nas samo intenziviralo neke neugodne emocije.

Strah. Panika. Tjeskoba. Beznadnost. Sve su to osjećaji koji su s vremena na vrijeme isplovili na površinu poput malih podmornica u ovom nemirnom moru u kojem smo se našli.

• Jesmo bili izloženi većim količinama stresa no inače?
  • Jesmo li bili anksiozniji i depresivniji i ako jesmo, kako se možemo nositi s tim?

Pogledajte rezultate istraživanja naših studenata kako biste saznali odgovore na ova pitanja, a usput zaigrajte i pokoju igricu, obojajte brdo crteža jer je to odličan način opuštanja, a pogledajte i nudi li možda Ivy League neki zanimljivi kolegij za vas.

Svoja pitanja, komentare i prijedloge studentima možete pisati na pandemijaija@gmail.com.

Klikom na link u članku pogledajte prezentaciju naših studenata.