Studentsko savjetovalište - UNIZD

Moja socijalna mreža

Pred nama je Tjedan mentalnog zdravlja za koji je Mental Health Foundation ove godine odabrao dobrotu kao krovnu temu.

Zašto baš dobrota?

Zato što su dobrota i naše mentalno zdravlje snažno povezani!

Činjenje dobrih djela pomaže pri redukciji stresa, daje novu perspektivu i produbljuje prijateljstva, a dobrota prema sebi samima nam pomaže u jačanju samopoštovanja, samopouzdanja i optimizma.

Dobrota je svojevrstan lijek protiv izolacije i stvara osjećaj pripadanja, što je pogotovo značajno u vremenu u kojem sada živimo.

Iako trebamo održavati socijalnu distancu, možemo i trebamo ostati emocionalno povezani, pružati podršku jedni drugima i tako činiti dobro. Upravo ta podrška, odnosno važnost socijalne mreže je tema druge po redu prezentacije koju su za vas pripremili studenti psihologije, a koja se na nalazi na linku ispod teksta.

Pogledajte zašto je važna socijalna podrška i kako ona izgleda u ovo vrijeme.

Slobodno podijelite sadržaj koji su za vas pripremili studenti i na taj način i vi njima dajte podršku!