Studentsko savjetovalište - UNIZD

8. Tjedan psihologije u Zadru – Filmske večeri Studentskog savjetovališta: Projekcija filma „Black Swan“

U sklopu 8. Tjedna psihologije u srijedu, 18. veljače, u suradnji s Udrugom Ludruga u Studentskom klubu „Božo Lerotić“ održana je projekcija am. igranog filma „Black Swan“ iz 2010. redatelja Darrena Aronofskoga. Glavne uloge u filmu tumače Natalie Portman, Mila Kunis i Vincent Cassel. Riječ je o psihološkoj drami s radnjom smještenom u svijet baleta, a  u kojoj su vrlo živopisno prikazani poremećaji s kojima se suočava protagonistica (N. Portman).

Nakon projekcije filma razvila se diskusija o povezanosti životnih pritisaka s razvojem različitih psihopatoloških stanja, te načinima nošenja s njima.