Studentsko savjetovalište - UNIZD

Tempus DUCAS projekt

Od 23. do 25.10.2008. u Dubrovniku je održana konferencija u sklopu Tempus Ducas (Developing university counselling and advisory services) projekta (tempus-ducas.info) čiji cilj je bio utvrđivanje trogodišnje razvojne strategije savjetovališnih centara za studente na tri hrvatska sveučilišta: Sveučilištu u Zagrebu, Sveučilištu u Rijeci i Sveučilištu u Zadru. Osim predstavnika hrvatskih sveučilišta na konferenciji su sudjelovali i predstavnici 5 europskih sveučilišta (University of Southampton, University of Strathclyde, University of Groningen, University of Helsinki, University of Götheborg)  koji su zahvaljujući svom dugogodišnjem iskustvu u razvoju studentskih službi pomogli pri izradi našeg razvojnog plana. Uz stručne predstavnike sa hrvatskih sveučilištu na konferenciji su sudjelovali i predstavnici studenata sa sva tri sveučilišta. Studenti su  imali važnu ulogu kad se raspravljalo o potrebama i željama studenata na hrvatskim sveučilištima te su sa svojim mišljenjima i idejama također značajno doprinijeli izradi naše razvojne strategije.