Odjel za psihologiju

19. Tjedan Mozga - 16. - 22. ožujka 2020.

19. Tjedan Mozga

19. Tjedan Mozga - 16. - 22. ožujka 2020.

I ove godine Odjel za psihologiju sudjeluje u međunarodnoj kampanji poznatoj kao Brain Awareness Week (Tjedan mozga), koja se ove godine održava od 16. do 22. ožujka.

Tradicionalno, planiramo veći broj aktivnosti za različite dobne skupine, uključujući djecu predškolske dobi, osnovnoškolce, srednjoškolce, studente, štićenike domova za starije i nemoćne osobe te širu populaciju. Cilj ove kampanje je širenje svijesti o važnosti neuroznanstvenih istraživanja o funkcijama ljudskog mozga u oblikovanju ponašanja kao i o važnosti brige o zdravlju mozga. Krovna tema ovogodišnjeg Tjedna mozga je Zeleni mozak, kao reakcija na klimatske promjene s kojima se danas suočavamo. U sklopu krovne teme planirano je nekoliko javnih predavanja i radionica s ciljem širenja spoznaja iz neuroznanosti i njihovih poveznica s ekologijom i očuvanjem okoliša.

Theme picker