Obavijesti > View
  |  Prijavi se

Seminar "Jadranski susreti studenata povijesti"!

Klub studenata povijesti ISHA Pula u suradnji sa Studentskim zborom Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli i Odsjekom za povijest Filozofskog fakulteta u Puli organizirali su studentski seminar pod nazivom Jadranski susreti studenata povijesti. Na seminarskom skupu sudjelovali su studenti povijesti i članovi ISHE Zadar Krste Gašperov, Ivana Protrka i Tea Miše. Skup se održavao od 30. rujna do 1. listopada u Puli. Dvije krovne teme koje su bile zadane su: Medicina i religija kroz povijest“ i „Politika i umjetnost kroz povijest“. Teme koje su izlagali kolege na skupu su: Kult Asklepija u antičkoj Grčkoj, Religija kao izvor moći na primjeru pape Aleksandra VI. i Medicinska pozadina vještica u Salemu 1692.godine.
Ovim putem se zahvaljujemo organizatorima iz ISHE Pula koji su bili izvrsni domaćini i nadamo se nekom skorijem druženju.

Predstavnici ISHE - Zadar