Odjel za povijest umjetnosti

Institucionalni projekt Sveučilišta u Zadru:

ArtAdria – Likovni i arhitektonski fenomeni istočne obale Jadrana od antike do ranoga novog vijeka

1. projektna aktivnost: Antička umjetnost provincije Dalmacije

• Doc. dr. sc. Silvia Bekavac sudjelovala je na znanstvenom skupu Salona između Sredozemlja i Panonije koji je u organizaciji Hrvatskog arheološkog društva i Arheološkog muzeja u Splitu održan od 11. do 15. listopada 2021. u Solinu. Održala je izlaganje u koautorstvu s izv. prof. dr. sc. Željkom Miletićem pod naslovom "Dan kada su postajali Tritoni".

• Doc. dr. sc. Silvia Bekavac sudjelovala je na međunarodnom simpoziju Il confine orientale d'Italia dall'epoca romana al Trattato di Osimo, tra realtà e ideologia u organizaciji Università di Bologna Dipartimento di storia culture civiltà koji je održan 5. studenog 2021. u Bologni. Održala je online izlaganje u koatorstvu s izv. prof. dr. sc. Željkom Miletićem pod naslovom "Province of Liburnia and the border with Italia in the time of Emperor Marcus Aurelius".