Department of Ecology, Agronomy and Aquaculture

Stručni skup jačanje kompetencija nastavnika strukovnih škola

Izv. prof. dr. sc. Tomislav Šarić, kao i Tomislav Kos i doc. dr. sc. Zoran Zorić sudjelovali su i držali predavanje na stručnom skupu za nastavnike strukovnih predmeta u sektoru poljoprivreda, prehrana i veterina. Skup je imao radni naslov: jačanje nastavničkih kompetencija, održan je dana 29. kolovoza 2022. u Poljoprivrednoj, prehrambenoj i veterinarskoj školi Stanka Ožanića, Zadar. Stručni skup je otvorila Heidi Cipriš Madunić, stručna suradnica iz Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.

Skup je posjetilo dvadesetak nastavnika iz škola navedenih stručnih zanimanja uglavnom s područja Dalmacije. Svako predavanje uključivalo je sadržaj za jačanje dviju nastavničkih kompetencija iz pojedinih područja.

Izv. prof. dr. sc. Tomislav Šarić, održao je predavanje: Inovativni postupci zaštite zdravlja riba u marikulturi, Izv. prof. dr. sc. Tomislav Kos, predavanje naslova Inovativna rješenja za rano otkrivanje štetnih organizama masline – iskustva projektnog tima SAN, a doc. dr. sc. Zoran Zorić predavanje naslova: Spektrofotometrijsko određivanje ukupnih fenola.

Skup je završio posjetom pogonu za preradu ribe tvrtke Cromaris sa stručnim obilaskom i predavanjem kojeg je održala: Renata Barić, dipl. ing., rukovoditelj istraživanja i razvoja, Cromaris. Stručni skup je doprinos jačanju suradnje između Odjela za ekologiju, agronomiju i akvakulturu i Poljoprivredne, prehrambene i veterinarske škole Stanka Ožanića iz Zadra.