Odjel za ekologiju, agronomiju i akvakulturu

Stručna terenska nastava

Dana 14.05.18. studenti druge i treće godine studija Primijenjene ekologije u poljoprivredi imali su stručnu terensku nastavu iz predmeta: Opće voćarstvo, Specijalno voćarstvo, Povrćarstvo, Integrirana zaštita bilja i Vinogradarstvo i vinarstvo. Studenti su posjetili tri gospodarska poljoprivredna subjekta u Zadarskoj županiji, koja su značajna za ovaj kraj. Posjetu su doprinijeli:

1. Vinarija Benkovac.
  2. Zadruga „Maskina i vino“, Polača
  3. Holus Vrtni centar, Turanj.

Provedena stručna praksa je bila uspješna jer su se studenti osim s proizvodnjom mogli susresti i s upraviteljima i tehnolozima na objektima koji su prenijeli svoja razmišljanja i praktična iskustva u obavljanju poslova. Ista ili slična nastava će se na Odjelu za ekologiju, agronomiju i ekologiju obavljati i u budućnosti.