Novo izdanje Odjela za izobrazbu učitelja i odgojitelja, Sveučilišta u Zadru: monografija i nosač zvuka Glazbena baština Zadra u 19. stoljeću

Izdanje je nastalo u okviru projekta Glazbena baština Zadra u 19. stoljeću čiji je zadatak bio javnim izvođenjem popularizirati i aktualizirati zadarsku glazbenu baštinu u suvremenoj glazbenoj reprodukciji i uputiti na nove interpretacije bogate zadarske glazbene baštine i autore koji se uglavnom nisu izvodili od 19. stoljeća. Monografija je dvojezična i iscrpno opisuje projekt koji je za cilj imao popularizirati znanost, donosi fotografije sa izvedbi kao i životopise sudionika projekta. Na CD-u se nalazi 10 skladbi niza skladatelja koji su u 19. stoljeću djelovali u Zadru.