7. Zadarski lingvistički forum

Odjel za lingvistiku Sveučilišta u Zadru najavljuje 7. Zadarski lingvistički forum, koji će se održati kao međunarodni znanstveni skup pod naslovom “New Contexts for the Use of Minoritized Languages/Varieties (NEWCON 2020)”. Skup će se održati u online okruženju od 26. do 28. svibnja 2021. preko platforme ZOOM. Suorganizatori su 7. Zadarskog lingvističkog foruma Fakultet za orijentalistiku i afrikanistiku Sveučilišta u Londonu (SOAS – University of London), Interdisciplinarni Centar za društvenu i jezičnu dokumentaciju iz Portugala (CIDLes), te Istraživački centar Mercator i Frizijska akademija iz Nizozemske (Mercator/Fryske Akademy). Više informacija o skupu te program skupa mogu se pronaći na službenoj stranici .