Novo sveučilišno izdanje - Škevin Rajko, Ivana. 2021. Deset lekcija iz lingvistike za talijaniste. Zadar: Sveučilište u Zadru

Udžbenik Deset lekcija iz lingvistike za talijaniste uvodi studentice i studente u osnovne pojmove i teorije o jeziku, osigurava im temeljna znanja vezana za jezične razine i lingvističke discipline, prikazuje im pojedine modele njegove analize, tumači vezu jezika i društvene stvarnosti te njegove promjene u odnosu na prostor, društvo i komunikacijsku situaciju. Udžbenik također omogućuje pregled razdoblja formiranja i ujedinjenja talijanskog jezika kroz društvene, ekonomske i demografske okolnosti u Italiji te njihov utjecaj na uporabu i razvoj talijanskog jezika danas.
Knjiga je dostupna u Sveučilišnoj knjižari Citadela.