Najava 7. zadarskog lingvističkog foruma

Odjel za lingvistiku Sveučilišta u Zadru najavljuje 7. Zadarski lingvistički forum, koji će se ove godine održati kao međunarodni znanstveni skup pod naslovom “New Contexts for the Use of Minoritized Languages/Varieties (NEWCON 2020)”. Skup će se održati od 28. do 30. rujna 2020. na Sveučilištu u Zadru. Suorganizatori su 7. Zadarskog lingvističkog foruma Fakultet za orijentalistiku i afrikanistiku Sveučilišta u Londonu (SOAS – University of London), Interdisciplinarni Centar za društvenu i jezičnu dokumentaciju iz Portugala (CIDLes), te Istraživački centar Mercator i Frizijska akademija iz Nizozemske (Mercator/Fryske Akademy). Rok za prijavu je 1. travnja 2020., a više o skupu i pozivu za prijavu sažetaka može se saznati na mrežnim stranicama skupa.