Regionalna studentska konferencija GLAS 2019.

Prva GLAS (Graecae Latinaeque Antiquitati Studentes) konferencija za studente klasične filologije održana je 2015. godine na beogradskom sveučilištu. Svake godine otada konferencija se održava na drugom sveučilištu. Od 2015., uz Beograd, domaćini su bili Sofija, Ljubljana i Skoplje, a ove godine konferencija se održava od 10. do 12. svibnja u Hrvatskoj na Sveučilištu u Zadru.

Sudjeluju izlagači sa sveučilištā iz Ujedinjenog Kraljevstva, Češke, Slovenije, Hrvatske, Srbije, Sjeverne Makedonije, Bugarske i Rusije. Konferencija nema posebnu temu i sva su izlaganja na engleskom jeziku. Predavanja su namijenjena svima zainteresiranima, osobito studentima klasične filologije, povijesti, arheologije te etnologije i kulturne antropologije.

Plakat.

Program.