Poziv na predavanje „Do Mjeseca i dalje“

Hrvatsko geografsko društvo – Zadar, Odjel za geografiju Sveučilišta u Zadru i EUGEO organiziraju predavanje „DO MJESECA I DALJE“ u sklopu projekta Noć geografije 2019. Predavanje će se održati u petak 5. travnja u 19 sati u Multimedijalnoj dvorani (Novi kampus).

Ante Radonić rođen je 1951. u Korčuli, gdje je završio osnovnu školu i gimnaziju. Od 1972. do umirovljenja 2017. radi u Tehničkom muzeju u Zagrebu kao voditelj planetarija s astronautikom, gdje redovito održava predavanja za školske grupe i građane. Glavna mu je aktivnost popularizacija astronomije i astronautike. Širom Hrvatske održao je više od 500 javnih predavanja iz područja astronomije, astronautike i raketne tehnike. Više od 350 puta nastupao je u specijaliziranim radijskim i televizijskim emisijama. Od 1996. stalni je suradnik „Andromede“. Napisao je preko 300 popularno-znanstvenih članaka u časopisima, tjednicima i dnevnim listovima. Najviše je pisao za časopis zagrebačke zvjezdarnice Čovjek i svemir (od 1970.), časopis Hrvatskoga prirodoslovnog društva Priroda te dnevne listove Vjesnik i Večernji list.