Objavljena knjiga "Shakespeare jučer, danas, sutra: Monografija povodom 400. godišnjice smrti Williama Shakespearea"

U izdanju Sveučilišta u Zadru upravo je objavljena knjiga Shakespeare jučer, danas, sutra: Monografija povodom 400. godišnjice smrti Williama Shakespearea urednica Vesne Ukić Košte i Monike Bregović. Knjiga je proizišla iz istoimenog projekta obilježavanja Shakespeareove obljetnice koji se održao na Odjelu za anglistiku Sveučilišta u Zadru u listopadu 2016. godine. U njoj se nalaze ne samo tekstovi uglednih hrvatskih šekspirologa već i radovi profesorica i studenata Odjela za anglistiku te popratni sadržaji koji se odnose na suradnju s lokalnom zajednicom (Shakespeareove radionice u osnovnim i srednjim školama), studentsku predstavu „Hamleta u Mrduši Donjoj“ Ive Brešana i izložbe Shakespeareovih izdanja u Sveučilišnoj knjižnici te ilustracije nadahnute Shakespeareovim djelima.

Iz recenzija:

Ovaj je zbornik reprezentativni rezultat viševrsnih kreativnih napora i svjedoči da Shakespeare pobuđuje neprestani interes. Povezanost Sveučilišta u Zadru i ostalih obrazovnih slojeva u Zadru, kao i izložbe i predavanja, stvaraju plodni spoj teorije (znanstvenih disciplina) i dobrobiti prakse, što je rijedak primjer u nacionalnoj sredini.

Antonija Bogner-Šaban