Ciklus španjolskog filma

Ciklus španjolskog filma koji zajedno organiziraju Odjel za hispanistiku i iberske studije Sveučilišta u Zadru, Veleposlanstvo Španjolske u Zagrebu i Koncertni ured Zadar namijenjen je i studentima i široj javnosti. Prvi je to javni ciklus klasičnoga španjolskog filma u Zadru, a održavat će se od 5. ožujka do 2. travnja 2019. godine u Koncertnoj dvorani Kneževe palače.

Kroz pet termina i pet filmova javnost će se upoznati s klasicima španjolske kinematografije poput Luisa Buñuela, Luisa Garcíe Berlange i Juana Antonia Bardema. Filmovi iz ciklusa, s iznimkom „Viridiane“, rijetko se nalaze na programima kinoteka, a riječ je o vrlo važnim naslovima ne samo za španjolsku kulturu već i za vrednovanje španjolske kulture iz vremena frankističkog režima.

Više o ciklusu pročitajte ovdje.

Plakat.