Promidžba projekta „Arheologija jadranske plovidbe i brodogradnje“ (HRZZ IP-09-2014-8211) – Ciklus javnih događanja u Arheološkom muzeju u Zagrebu

Pozivamo vas na Ciklus javnih događanja na temu projekta „Arheologija jadranske plovidbe i brodogradnje“ / Archaeology of Adriatic Shipbuilding and Seafaring (AdriaS), u organizaciji Arheološkog muzeja u Zagrebu i Sveučilišta u Zadru. Od 25. veljače do 7. studenoga 2019. u Arheološkom muzeju u Zagrebu bit će predstavljeni rezultati interdisciplinarnih istraživanja tehnološkog razvoja plovidbe i brodogradnje na hrvatskom Jadranu od prapovijesti do novoga vijeka, proistekli iz projekta AdriaS (HRZZ IP-09-2014-8211). Aktivnosti projekta uključuju povijesna istraživanja, arheološka iskopavanja, primjenu novih tehnologija u dokumentiranju podvodnih arheoloških nalazišta, numeričko modeliranje i eksperimentiranje u domeni virtualne stvarnosti te promidžbu postignutih rezultata u stručnoj i široj javnosti. Program događanja možete preuzeti ovdje.