Ženskoj stolnoteniskoj ekipi Sveučilišta u Zadru uručena godišnja nagrada HASS-a za "fair play"

U auli Sveučilišta u Zagrebu 22. ožujka 2018. g. uz brojne uzvanike održana je svečana dodjela godišnjih nagrada Hrvatskoga akademskog sportskog saveza za akademsku godinu 2016./2017.

Godišnju nagradu za fair play dobila je ženska stolnoteniska ekipa Sveučilišta u Zadru.

U službenome priopćenju Hrvatskoga akademskog sportskog saveza kao razlog zbog kojega su stolnotenisačice Sveučilišta u Zadru dobile nagradu za Fair Play navodi se sljedeće:

Ženska stolnoteniska ekipa Sveučilišta u Zadru u sastavu Karla Burčul, Eleonora Lovraković, Eva Rusan i trenerica Katarina Delač pokazala je primjer fair playa na najvišoj razini kada je na vlastitu štetu izišla ususret suparničkoj ekipi jer nisu htjeli pobjedu bez borbe i odlučili su čekati protivnice koje su neupitno kvalitetnija ekipa. Sveučilište u Zagrebu je pobijedilo i osvojilo zlatnu medalju, ali Sveučilište u Zadru može biti ponosno na rijetko viđen postupak fair playa u sportu.