Radionica na temu primjene fotogrametrije u podvodnim istraživanjima

U vremenu od 27. do 30. rujna, u organizaciji Instituta za pomorsku baštinu ARS NAUTICA sa sjedištem u Tkonu te projekata AdriaS (HRZZ-IP-09-2014-8211) Sveučilišta u Zadru i H2020 EXCELLABUST Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu, održava se radionica na temu primjene fotogrametrije u podvodnim istraživanjima. Radionicu vodi japanski arheolog i stručnjak za fotogrametriju dr. Kotaro Yamafune koji od 2012. godine sudjeluje u projektu istraživanja brodoloma kod otočića Gnalića.

Program radionice možete pogledati ovdje.

S obzirom na iznimno velik interes za radionicu i dvostruko veći broj sudionika od planiranoga, mole se svi djelatnici i studenti zainteresirani za organizaciju takve radionice na Sveučilištu u Zadru neka se čim hitnije jave doc. dr. Ireni Radić Rossi (irradic@unizd.hr) ili asistentici Katarini Batur (kbatur@unizd.hr) s Odjela za arheologiju. Uz prethodnu najavu, moguće je organizirati i posjet radionici koja se u navedenim terminima održava u prostoru Centra za kulturu Općine Tkon.