Simpozij "Kreativni potencijal glagoljske baštine"

U organizaciji Odjela za informacijske znanosti Sveučilišta u Zadru, u okviru projekta "Digitalizacija, bibliografska obrada i istraživanje tekstova zadarsko-šibenskog područja iz razdoblja do kraja 19. stoljeća pisanih glagoljicom, bosančicom i latinicom" 24. listopada 2016. održat će se jednodnevni simpozij "Kreativni potencijal glagoljske baštine".

Cilj simpozija je okupiti suradnike na projektu, predstavnike suradnih ustanova te znanstvenike i praktičare zainteresirane za digitalizaciju, istraživanje, obradu i promociju (zadarske) pisane baštine, osobito one glagoljičke rukopisne. Znanstvenici iz svih područja humanistike, sa Sveučilišta u Zadru i izvan njega, osobito su pozvani na suradnju u sklopu ovog projekta.

Simpozij financiran od Ministarstva kulture RH.

Poziv na sudjelovanje i program nalaze se u prilogu (hrvatski jezik), Poziv  i program  (engleski jezik).

Kotizacija se ne naplaćuje. Jezik simpozija je engleski.

Svoj dolazak obavezno potvrditi Marijani Tomić na mail mtomic@unizd.hr </squirrelmail/src/compose.phpmtomic@unizd.hr>

Sve upite slobodno poslati Marijani Tomić na mail mtomic@unizd.hr </squirrelmail/src/compose.phpmtomic@unizd.hr>

Ljubazno vas molim da obavijest o održavanju simpozija proslijedite svima koji bi mogli biti zainteresirani.