Srebrna nagrada za Akademski pjevački zbor Sveučilišta u Zadru

Srebrna nagrada za Akademski pjevački zbor  Sveučilišta u Zadru

U subotu, 28. svibnja u HNK Šibenik održano je Međunarodno natjecanje pjevačkih zborova u folkornoj glabi Adria Cantat u organizaciji Hrvatske udruge zborovođa i Pjevačkog društva „Kolo“ iz Šibenika. Treće izdanje ovog natjecanja premašilo je sva očekivanja organizatora te je u Šibenik privuklo čak 36 zborova te gotovo 900 pjevača iz Hrvatske, Slovenije i Austrije.

Sve su zborove u svim kategorijama preslušali članovi ocjenjivačkog suda koji su činili Branko Starc, Bojan Pogrmilović te Rudolf de Beer sa sveučilišta Stellenbosch iz Južnoafričke republike. Među zborovima koji su se natjecali bio je i Akademski pjevački zbor Sveučilišta u Zadru, kojim je dirigirao Tomislav Košta. Ovo je bilo prvi natjecateljski nastup našega Akademskog zbora koji je na nastupu pokazao visoku razinu kvalitete i umješnosti koju je prepoznao i stručni žiri te ih u njihovoj kategoriji nagradio srebrom.