Slovački veleposlanik posjetio Sveučilište u Zadru

Dana 24. veljače 2016. prorektorica za studije i studente izv. prof. dr. sc. Nedjeljka Balić Nižić i prorektorica za znanost i informacijsku infrastrukturu izv. prof. dr. sc. Ivanka Stričević primile su u Dvorani rektorice veleposlanika Republike Slovačke Nj. E. Jurja Priputena i njegovu zamjenicu dr. Hanu Kováčovu.

Nakon uvodnih pozdravnih govora razgovaralo se o postojećoj suradnji, kao i mogućim novim zajedničkim projektima, te je i ovom prilikom iskazana obostrana želja za nastavkom i unaprjeđenjem suradnje između Sveučilišta u Zadru i slovačkih sveučilišta.

Sveučilište u Zadru već ima potpisane Erasmus+ međuinstitucijske ugovore sa Sveučilištima u Slovačkoj Republici te je do danas već prihvatilo velik broj dolaznih studenata iz te prijateljske zemlje preko CEEPUS i Erasmus+ programa mobilnosti, a dio studenata sa Sveučilišta u Zadru također je putem navedenih programa ostvario mobilnost u Slovačkoj Republici.