Započeo 26. međunarodni simpozij DAAAM

U prigodi središnje svečanosti otvaranja međunarodnog simpozija The 26th DAAAM International Symposium danas  je u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru, u nazočnosti brojnih predstavnika međunarodne akademske i znanstvene zajednice, predsjednik DAAAM International Vienna prof. dipl. ing. dr. techn. dr. mult. h. c. prof. h. c. Branko Katalinić uručio rektorici Sveučilišta u Zadru prof. dr. sc. Dijani Vican prigodnu čestitku na izboru za rektoricu Sveučilišta u Zadru u ime međunarodne udruge za znanstvenu, akademsku i industrijsku suradnju DAAAM International Vienna.

Nakon uvodne ceremonije održana je inauguracija novih članova Srednjoeuropskog odjeljenja Međunarodne tehničke akademije (International Academy of Engineering). Novi članovi su izv. prof. dr. sc. Toni Bielić s Pomorskog odjela Sveučilišta u Zadru, prof. dr. sc. Heinz Brandl, predsjednik Austrijskog društva inženjera i arhitekata, prof. h. c. dr. sc. Johann Grabenweger, član uprave koncerna KHS, prof. dr. sc. dr. h. c. Stjepan Krasić, prof. dr. sc. Branko Novakovic,  profesor emerituss Sveučilišta u Zagrebu, prof. dr. sc. Valentin Pryanichnikov, voditelj robotike na Ruskoj akademiji znanosti i prof. h. c. dr. sc. Markus Stopper, direktor koncerna MKW.

U povodu 333. godine od osnutka ruske ratne mornarice koju su osnovali Hrvati na čelu s admiralom Matijom Zmajevićem Velika ruska kneginja iz roda Romanovih odlikovala je medaljom Doma Romanovih troje djelatnika Sveučilišta u Zadru, prof. dr. sc. Dijanu Vican, prof. dr. sc. dr. h. c. Antu Uglešića i prof. dipl. ing. dr. techn. dr. mult. h. c. prof. h. c. Branka Katalinića.

Skup je službeno otvorio dosadašnji rektor Sveučilišta u Zadru prof. dr. sc. dr. h. c. Ante Uglešić udarajući u zvonce 26 puta, nakon čega je rektorica prof. dr. sc. Dijana Vican održala prigodan govor i poželjela dobrodošlicu i uspješan rad svim sudionicima Simpozija.