Posjet izaslanstva Grada Dundeeja i Centra za ekspertizu Vijeća Europe

U sklopu službenog posjeta izaslanstva Grada Dundeeja i Centra za ekspertizu Vijeća Europe gradu Zadru u utorak 4. travnja 2014. u Rektoratu Sveučilišta u Zadru održan je radni sastanak s uvaženim gostima. Na sastanku su bili prisutni:

- počasni konzul Republike Hrvatske u Ujedinjenoj Kraljevini Velike Britanije i Sjeverne Irske i član Britanskog parlamenta Alexander Henry Scrymgeour, 12. grof od Dundeeja,
- potpredsjednica Centra za ekspertizu Vijeća Europe gđa Alina Tatarenko,
- gradonačelnik Dundeeja g. Bob Duncan,
- pročelnik za obrazovanje Grada Dundeeja g. Paul Clancy,
- prorektor Sveučilišta u Zadru dr. sc. Leonardo Marušić,
- prorektor Sveučilišta u Zadru dr. sc. Robert Bacalja,
- dr. sc. Rajko Petković sa Odjela za anglistiku Sveučilišta u Zadru,
- voditeljica Odsjeka za međunarodnu suradnju Grada Zadra gđa Anita Gržan Martinović,
- i voditeljica Ureda za međunarodnu suradnju Sveučilišta u Zadru Maja Kolega.

Na sastanku je dogovorena buduća suradnja između dva sveučilišta (Sveučilišta u Zadru i University of Dundee) te mogućnost potpisivanja Erasmus Plus ugovora između pojedinih odjela. Gosti su izrazili posebnu želju za suradnjom sa odjelima za arheologiju, pedagogiju i sociologiju. Također ih zanima iskustvo školskih djelatnika grada Zadra na području učenja stranih jezika u nastojanju da podignu zanimanje za učenje stranih jezika u svom gradu. Sastanak je završio sa željom za ostvarenjem jednog projekta iz područja kulture koji bi se bavio baštinom Zadra i Dundeeja.