Održan Otvoreni dan Sveučilišta

U utorak 17. prosinca na II. katu glavne zgrade na obali (Obala kralja Petra Krešimira IV. br. 2) održan je Otvoreni dan Sveučilišta u Zadru na kojem su predstavljeni svi studijski programi za akademsku godinu 2014./15.  Predstavnici svakog pojedinačnog odjela kao i njihovi studenti bili su dostupni od 10.00 do 18.00 sati sa svim informacijama vezano za studiranje u Zadru. U isto vrijeme u Svečanoj dvorani bili su predstavljeni studentska mobilnost, studentski sport, aktivnosti Studentskog zbora te novi studiji na Sveučilištu u Zadru (Podvodne znanosti i tehnologije, Teološko–katehetski studij, Hispanistika, Ruski jezik i književnost, Kulturna i prirodna baština u turizmu). U sklopu programa održana je konferencija za medije na kojoj su predstavljene studentske stipendije. U izložbenom prostoru Sveučilišta u Zadru (u prolazu između kapelice svetog Dimitrija i glavne zgrade Sveučilišta), otvorena je izložba fotografija Seyfettina Dincturka, studenta iz Turske koji u Hrvatskoj studira na diplomskom studiju južnoslavenskih jezika. Otvoreni dan je završio koncertom studentske klape A.K.A Crescendo u studentskom klubu Božo Lerotić.