Prof. dr. sc. Davor Pavuna održao predavanje u Svečanoj dvorani

U sklopu projekta Sveučilišta u Zadru Hrvatska – obraz i odraz, kojeg je nositeljica prorektorica prof. dr. sc. Dijana Vican, sinoć je u Svečanoj dvorani predavanje održao  prof. dr. sc. Davor  Pavuna, hrvatski znanstvenik i profesor na švicarskom Institutu za tehnologiju u Laussani. Prof. dr. sc. Davor Pavuna je duboki osluškivač europskog i svjetskog ozračja te nacionalnog pulsa.

Svečana dvorana je bila prepuna posjetitelja zainteresiranih za predavanje planetarnog znanstvenika i stručnjaka koji je iznio svoja viđenja i vizije plemenitije civilizacije i bolje Lijepe Naše.  Moglo se čuti kako izbjeći klopke manipulacije i agresije raznih politikanata, medija, bankaroida, redukcionista; kako razriješiti gordijski čvor između humanističkih i tehničkih znanosti te saznati kako i zašto su majka, domovina, oprost i ljubav univerzalne vrijednosti u koje se tehnološki uvidi i proizvodi mogu uklopiti.