Odjel za nastavničke studije u Gospiću

PREDSTAVLJANJE PROJEKTA "BONTON ZA TELEFON"

17. travnja 2019. na Odjelu je predstavljen projekt „Bonton za telefon“ pod vodstvom udruge „Vida“ iz Rijeke. Projekt je namijenjen odgoju djece i mladih u korištenju suvremenih tehnologija. Udrugu „Vida“ predstavile su Sanja Filipović, dipl. psihologinja i Greta Grakalić Rački, mag. teol. i mag. cult. Cilj Udruge je razviti projekt zajedno sa studentima, naučiti ih kako se dolazi do problema projekta, kako se operacionalizira realizacija te kako se projekt prijavljuje na natječaje, ostvaruju materijalna sredstva i projektni zadaci realiziraju u konkretnoj lokalnoj sredini. Projekt je namijenjen učenicima 3. razreda osnovnih škola. Razrađeni projekt bit će prijavljen na natječaj Ministarstva znanosti i obrazovanja. Predviđeno je uključivanje studenata 1. godine učiteljskog studija u okviru kolegija „Dječja psihologija“ zajedno sa nositeljicom kolegija doc. dr. sc. Anelom Nikčević-Milković.