Odjel za nastavničke studije u Gospiću

OBAVIJEST za jednopredmetne studente o upisu u ak. god. 2018./2019. i upisu obvezni i izbornih kolegija preko Studomata

OBAVIJEST za jednopredmetne studente

o upisu u ak. god. 2018./2019.

i upisu obvezni i izbornih kolegija preko Studomata

Upisi u ak. god. 2018./2019. obavljati će se prema sljedećem rasporedu:

1. Upis u Isvu sustav (upis obveznih i izbornih predmeta putem Studomata) – od 2. do 12. listopada 2018.
  2. U Referadi (nakon provjera upisa u Isvu, ovjerava se indeks) - ­ od 2. do 19. listopada 2018. u vremenu od 9:00-12:00h (uplatnicu za upisninu i ili/školarinu dobiti ćete u Referadi)

Putem Studomata mogu se upisati BRUCOŠI, STUDENTI KOJI NISU PONAVLJAČI i STUDENTI PONAVLJAČI KOJI NEMAJU PARCIJALU.

Ako su upisali krivi izborni predmet putem Studomata, studenti se javljaju u odjelno tajništvo.

Preko Studomata se ne mogu upisati sljedeći studenti:

- STUDENTI KOJI IMAJU PARCIJALU NA VIŠIM GODINAMA

- APSOLVENTI - dolaze na upis u Referadu

- STUDENTI KOJI IDU U ZIMSKI SEMESTAR NA ERASMUS – upisuju godinu u Referadi, a predmete upisuju kad se vrate s Erasmusa.

Svi gore navedeni studenti upisuju se u Referadi od 2. do 19. listopada 2018. u vremenu 9.00-12.00h.

Svaki eventualni krivi upis u ak.god. 2018./2019. preko studomata biti

će nevažeći i poništiti će se.

Upute o postupku prijave na predmete putem Studomata

• prijavljujete se na Studomat koristeći AAI@EduHr elektronički identitet
  • ako u ISVU nedostaje neki od obveznih osobnih podataka, Studomat će tražiti da ih upišete
  • odabirete izborne i/ili obvezne predmete
  • odabir kolegija mora biti u skladu s pravilima o ECTS bodovnim kvotama navedenima na sučelju Studomata, odnosno u skladu s pravilima koja su navedena na redovima predavanja koji su objavljeni na web stranici ili oglasnoj ploči pojedinog odjela
  • nakon odabira željenih predmeta provjerite vlastiti izbor i na kraju potvrdite upis kolegija

Važne napomene:

• Kada jednom potvrdite i upišete odabrane kolegije više ne možete promijeniti odabir kolegija putem Studomata

• Ako ima manje od 10 studenata upisanih na izborni predmet, taj predmet se neće izvoditi.

UPUTE ZA RAD NA STUDOMATU:

Prilikom upisa predmeta za zimski semestar, student mora ispuniti određen broj ECTS-a za upis predmeta iz zimskog semestra.

U prozoru „Upis godine Studiji smjerovi“ prikazano je:

• Minimalni i maksimalni broj ECTS bodova koji student treba upisati u zimskom semestru

• Trenutno upisana količina ECTS bodova u danom semestru (trenutno upisan broj bodova)

• Podatak o tome da li je moguće obaviti upis. Ukoliko nije zadovoljeno neko pravilo vezano uz upis, opcija Upiši svijetli crveno, a ukoliko su zadovoljena pravila za upis, opcija Upiši svijetli zeleno.

• Podatak o trenutno upisanoj nastavnoj godini uz način upisa

• Podatak o temelju financiranja i plaćanju za upisani studij/smjer

Za odabir predmeta za upis potrebno je odabrati opciju „Predmeti“ koja omogućuje odabir predmeta koje će student u zimskom semestru upisati. Nakon odabira opcije „Predmeti“ prikazuje se prozor „Upis godine Studiji/smjerovi Obvezni/izborni“ koji sadrži podatke o ponudi obveznih i izbornih predmeta koje student može/mora upisati u zimskom semestru.

Nakon obavljanja upisa predmeta strelicom za nazad potrebno je iz prozora „Upis godine Studiji/smjerovi Obvezni/izborni“ vratiti se na prozor „Upis godine Studiji/smjerovi“ u kojem za upis zimskog semestra treba odabrati opciju. Odabirom opcije prikazuje se prozor „Upis godine Pregled predmeta“ prije upisa u kojem se prikazuju podaci o predmetima iz zimskog semestra koje student upisuje. Za obavljanje upisa predmeta iz zimskog semestra potrebno je odabrati opciju Upis višekomponentne kombinacije - Upiši, nakon čega je obavljen upis zimskog semestra i pojavljuje se obavijest o uspješno obavljenom upisu predmeta iz zimskog semestra.