Department of Classical Philology

Europska noć istraživača

U sklopu projekta Europske noći istraživača 2022. u srijedu 18. svibnja nastavnici Odjela za klasičnu filologiju Sanja Smodlaka Vitas i Zvonko Liović, uz pomoć studenta Lovre Lulića, upoznali su učenike 1. b razreda Prirodoslovno-grafičke škole, smjer kemijski tehničar s odnosom starih Grka i Rimljana prema prirodi i okolišu. Učenici su aktivno sudjelovali u predavanju na kojem su usporedili moderne probleme deforestacije i erozije tla, nestanka životinjskih vrsta te života u gradu s onima prije 2000 godina. Nakon predavanja rješavali su osmosmjerke s latinskim riječima za hranu i onima vezanima za prirodu. Odabrali su citate grčkih i rimskih autora te ih prenijeli na postere koji će biti izloženi na središnjem događanju krajem rujna ove godine.