Odjel za klasičnu filologiju

Aristofanovi Aharnjani u ljetnikovcu Skočibuha u Dubrovniku

Na poziv gospođe Jelene Bogdanović, ravnateljice Dubrovačkih knjižnica i bivše studentice klasične filologije u Zadru, u sklopu njezine inicijative za obnovu zapuštenoga prekrasnog ljetnikovca Skočibuha, studenti na kolegiju Antička kazališna radionica izveli su u nedjelju, 8. srpnja 2018, u tom intimnom prostoru svoju predstavu Aristofanovi Aharnjani iliti Savudrija, pred, doduše, ne brojnom, ali vrlo zainteresiranom publikom, koja ih je na kraju nagradila srdačnim pljeskom.

Za ugodan prijam i boravak pobrinuli su se djelatnici Dubrovačkih knjižnica, baka studentice/glumice Rebeke Kralj i europarlamentarac Ivan Jakovčić, čije ime nosi glavni lik predstave, koji je za tu priliku došao pogledati svog „dvojnika“ u izvedbi Mateja Mitrovića. (Igra s identitetom nastavljena je i kasnije za vrijeme druženja na večeri, kad je pravi Ivan dao mobitel svom dvojniku da se javi na poziv Ivanove partnerice.)

Opširnije.