Odjel za informacijske znanosti

Obavijest o održavanju nastave u ak. god. 2020./2021.

Dragi studenti,

srdačno vas sve pozdravljam na početku jesenskih ispitnih rokova i u doba priprema za početak nove akademske godine!

Prije svega, zahvaljujem svima na strpljenju i suradnji te odgovornosti koju ste pokazali kroz tekuću akademsku godinu, u vrijeme kada nas je pandemija bolesti COVID-19 primorala na rad na daljinu i mnoge prilagodbe i u nastavi i u ispitima i ostalim akademskim obvezama. Vjerujem da ćemo istu razinu odgovornosti i prilagodbe demonstrirati i u idućoj akademskoj godini.

U skladu s Preporukama za održavanje nastave na visokim učilištima u razdoblju pandemije bolesti COVID-19 uz primjenu protuepidemijskih mjera HZJZ-a od 31. kolovoza 2020., nastava će se u ak. god. 2020./2021. u načelu održavati u fizičkom obliku. Pri tome ćemo se svi pridržavati propisanih epidemioloških smjernica i mjera te prije svega paziti na sebe i na druge, čuvati i brinuti za svoje zdravlje i za zdravlje svojih kolega, suputnika i ukućana.

Lijepo molim sve studente da prouče navedene Preporuke te da svoje ponašanje u zgradi Sveučilišta i izvan nje prilagode Preporukama.

Izdvojila bih:

• studenti, nastavnici i ostali zaposlenici visokoga učilišta, kao i druge osobe, ne smiju ulaziti u unutarnje ni vanjske prostore ustanove ako imaju povišenu tjelesnu temperaturu, dišne (respiratorne) simptome (kašalj, poteškoće u disanju, curenje iz nosa) ili ostale simptome zarazne bolesti (poremećaj osjeta njuha i okusa, glavobolja, malaksalost, bolovi u mišićima, probavne tegobe i sl.) te ako su u samoizolaciji ili im je utvrđena zaraza koronavirusom
  • NASTAVNICI, STUDENTI I DRUGI ZAPOSLENICI VISOKIH UČILIŠTA TE DRUGE OSOBE DUŽNI SU MJERITI TJELESNU TEMPERATURU PRIJE DOLASKA U VISOKO UČILIŠTE
  • s povišenom temperaturom, dišnim i/ili drugim simptomima zarazne bolesti nije dopušteno raditi niti dolaziti u prostor visokoga učilišta – u tom je slučaju potrebno telefonski se javiti nadređenoj osobi i izabranom liječniku obiteljske medicine radi daljnjih uputa
  • studenti, nastavnici i drugi zaposlenici visokih učilišta te druge osobe u svim zatvorenim prostorima visokih učilišta trebaju nositi maske ili druga pokrivala za usta i nos (maska cijelo vrijeme pokriva usta i nos), osim u iznimnim situacijama, kada nošenje maski narušava nastavni proces
  • ako se tijekom nastave ili radnog vremena nastavnicima, studentima i drugim zaposlenicima visokoga učilišta povisi tjelesna temperatura i/ili pojave respiratorni i/ili drugi simptomi, moraju odmah napustiti visoko učilište, obavijestivši o tome – po mogućnosti bez dodatnog kontakta (npr. telefonom) – pročelnicu Odjela za informacijske znanosti, izv. prof. dr. sc. Marijanu Tomić (023/345046; 098/665-139; mtomic@unizd.hr)
  • u slučaju saznanja da određena osoba ima simptome bolesti COVID19 / zarazne bolesti ili je mogući prenositelj / mogući izvor infekcije, svaki nastavnik, student i drugi zaposlenik visokoga učilišta dužan je odmah o tome obavijestiti  pročelnicu Odjela

Posebno molimo sve zaposlenike i studente da se pridržavaju temeljnih mjera, i to pojačane higijene, osobito higijene ruku, te propisane međusobne fizičke udaljenosti (distance).

Sve daljnje obavijesti vezane uz nastavu očekujete uskoro!

Do tada, ostanite zdravi i odgovorni!

Detaljan raspored nastave bit će dostupan naknadno, a prilagodit će se Preporukama i epidemiološkim prilikama.