Odjel za informacijske znanosti

Svijet imaginacije i znanosti - predstavljanje romana "U zemlji Plavog Noja" i "U svijetu informacija" autora Borisa Bosančića

Sveučilišna knjižnica poziva vas na predstavljanje romana "U zemlji Plavog Noja" i "U svijetu informacija" autora Borisa Bosančića. Osim autora, o knjigama će govoriti Josip Ćirić i Boris Badurina. Predstavljanje će se održati 14. lipnja (utorak) u 20 sati u Sveučilišnoj knjižnici - čitaonica Slavističke knjižnice na trećem katu. Roman "U zemlji Plavog Noja" književno-filozofska je satira na temu polaganog odumiranja čovjekova duha u zapadnoj civilizaciji, ali i ostatku svijeta. U zemlji Plavog Noja roman je „prostora uma“, ne prvi takve vrste, premda vjerojatno prvi kojeg njegov autor naziva tim imenom. Njegov drugi roman "U svijetu informacija" predstavlja satiričan prikaz današnje potrage znanstvenika za definicijom pojma informacije. Boris Bosančić docent je na Odsjeku za informacijske znanosti Filozofskog fakulteta u Osijeku.