Odjel za francuske i frankofonske studije

Poziv na natječaj za najbolji studentski prijevod

Povodom gostovanja nagrađivane belgijske pjesnikinje Anne Ayanoglou na pjesničkom festivalu Goranovo proljeće u ožujku 2023.

Rok predaje prijevoda je 20. veljače 2023. Rezultat natječaja bit će objavljen 10. ožujka 2023. na webu i facebook stranici Odjela.

Nagradu će uručiti autorica tijekom ožujka, mjeseca frankofonije. NAGRADNI FOND: •plaketa, •upis ostvarenog uspjeha u dodatak diplomi, •javno čitanje prijevoda na festivalu, •objavljivanje prijevoda u književnom časopisu Tema, •knjiga pjesama Anne Ayanoglou s posvetom, •jednogodišnja pretplata na Culturethèque. Prijevode će ocijeniti žiri u sastavu: Mirna Sindičić Sabljo, Marija Spajić i Vanda Mikšić.

Prijevod se predaje u Tajništvu Odjela tako da se na samom radu navede samo šifra, a u zatvorenoj kuverti šifra, ime i prezime studenta. Ukoliko nijedan prijevod ne ostvari zadovoljavajuću kvalitetu, nagrada se neće dodijeliti. Ako dva prijevoda budu podjednake vrsnoće, dodijelit će se dvije nagrade.

Poveznica na izvorne tekstove: https://drive.google.com/file/d/1Ph9jUeRxsMgo8G_xDrJ83I2R-pP1bxGs/view?usp=sharing