Odjel za arheologiju

Obavijest o održavanju online nastave na Odjelu za arheologiju

Poštovane kolegice i kolege,

ovim putem vas obavještavam da se nastavne aktivnosti Odjela za arheologiju, počevši od petka 23. ožujka 2020. god., održavaju na slijedeće načine:

• kroz sustav Merlin: svi nastavnici Odjela su otvorili e-kolegije kroz koje će dijeliti nastavne materijale, literaturu, prezentacije i nastavne zadatke. Osim klasičnih PowerPoint prezentacija, dio nastavnika je odlučio koristiti i zvučne snimke koje bi onda PowerPoint prezentaciju pretvorile u cjelovito predavanje. Nastavni materijali dopunjavati će se na tjednoj bazi, no svi nastavnici bit će vam dostupni putem elektroničke pošte kroz cijeli period izvođenja online nastave.
  • preko Microsoft Teams platforme: za ovaj način odlučio se dio nastavnika Odjela (izv. prof. dr. sc. Karla Gusar, izv. prof. dr. sc. Dario Vujević, doc. dr. sc. Martina Čelhar, doc. dr. sc. Vedrana Glavaš, doc. dr. sc. Tomislav Fabijanić,  doc. dr. sc. Jure Šućur i dr. sc. Kristina Horvat). Na ovaj će se način sama nastava održavati u realnom vremenu na gotovo identičan način kao i do sada. Studenti su raspoređeni u grupe (kanale) i u predviđenoj satnici (prema rasporedu navedenom ispod) uključuju se u nastavu. Uključivanje je zabilježeno u programu što ujedno služi i kao potvrda izvršavanja nastavnih obveza stoga vas molim da ozbiljno pristupite ovakvom tipu nastave. Za slučaj da imate problema s pristupom Ms Teams programu ili nekih drugih problema zbog kojih ne možete prisustvovati nastavi očekuje se da o tome na vrijeme obavijestite nastavnike.

Popis nastavnika i kolegija koji će se vršiti preko Ms Teams programa:

• izv. prof. dr. sc. Karla Gusar: ponedjeljkom "Očuvanje i zaštita spomenika kulture“ 13-14h, utorkom „Nacionalna arheologija razvijenog i kasnog srednjeg vijeka“ 10-12h, srijedom "Arheologija razvijenog i kasnog srednjeg vijeka" 11-13h
  • izv. prof. dr. sc. Dario Vujević: ponedjeljkom „Metodologija arheoloških istraživanja II“ 11-13h, petkom „Umjetnost i simbolika paleolitika i mezolitika“ 9-10:30h
  • doc. dr. sc. Martina Čelhar: utorkom „Željezno doba Europe“ 11-14h, četvrtkom „Nošnja u željezno doba na istočnom Jadranu“ 11-14h
  • doc. dr. sc. Tomislav Fabijanić :  srijedom (počevši od 1. travnja) „Opća slavenska arheologija“  1415h, petkom (počevši od 3. travnja) „Arheologija seobe naroda“ 12-14h
  • dr. sc. Kristina Horvat: utorkom „Kultovi i vjerovanja u neolitiku“ 12-14h, četvrtkom „Neolitik Bliskog istoka i jugoistočne Europe“ 9-12h
  • doc. dr. sc. Jure Šućur – termini modula Tečaj iz Geodezije bit će naknadno određeni a studenti će o tome bit obaviješteni kroz sustav Merlin.
  • doc. dr. sc. Vedrana Glavaš – termini će biti naknadno određeni, a studenti će o tome bit obaviješteni kroz sustav Merlin.

Molim sve studente da još jednom provjere svoje AAI račune i redovito izvršavaju svoje nastavne obveze kroz navedene platforme.

Sa štovanjem,

Dario Vujević