17. travnja 2019

Uvjeti upisa u višu godinu

Uvjete upisa u višu studijsku godinu iz akademske 2018./2019. godine u akademsku 2019./2020. godinu možete pogledati OVDJE. Zbroj ECTS bodova koji su uvjet za upis u višu godinu propisan je Redom predavanja studija.

Ukoliko je student preddiplomskog studija stekao više od 3 ECTS boda iz izbornih predmeta, a student diplomskog studija više od 5 ECTS boda, taj višak ECTS bodova ne ulazi u zbroj ECTS bodova koji se vrednuju za upis u višu godinu.

Student koji po treći put upisuje isti predmet gubi pravo studiranja prema članku 37. ili 38. Pravilniku o studijima i studiranju i nastavlja studij u statusu izvanrednog s studenta.

Student koji je ostvario najmanje 25 ECTS bodova na godini koju ponavlja može tražiti parcijalan upis predmeta s više godine studija do ukupno 60 ECTS bodova.