Odjel za turizam i komunikacijske znanosti

Danira Batinić i Tatjana Pokupec osvojile 2. mjesto na Regional Case Study 2015

Regional Case Study projekt je studentske udruge Start-Up i predstavlja nacionalno natjecanje u rješavanju poslovnih slučaja poduzeća iz različitih djelatnosti. Ove godine održalo se 3. izdanje natjecanja, a uz Start-Up u organizaciji su sudjelovali Studentski zbor Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli, EWOB – Poduzetnici bez granica Osijek, Studentski zbor Sveučilišta u Zadru i Studentski zbor Veleučilišta u Šibeniku. U ovogodišnjem izdanju RCS-a, studenti su mogli izabrati poslovni slučaj sljedećeih poduzeća: Uniline, Infobip, Agena Marin, Zračna luka Pula, Concrete te Glavani Park.

Studentice treće godine preddiplomskog studija Kulture i turizma Danira Batinić i Tatjana Pokupec sudjelovale su u rješavanju poslovnog slučaja turoperatora Uniline na temu Turizam za osobe s posebnim potrebama. Nakon nepunih mjesec dana rješavanja poslovnog slučaja i predaje pismenog rješenja, pozvane su na dodjelu nagrada u Pulu gdje su osvojile 2. mjesto među 350 prijavljenih studenata iz cijele Hrvatske. Ceremonija dodjele certifikata i nagrada održala se 11. prosinca 2015. u klubu Pietas Julia gdje se, osim proglašenja pobjedničih timova, proslavilo i 5 godina djelovanja Start-Up udruge.